arçelik

bulasik makineleri arizalandiktan sonra kendi kendine yeniden duzelme olasiligina sahip. her seyi denediniz ama calistiramadiysaniz sigortalari kapatip acin, bir de oyle deneyin.

öcalan'a özgürlük kürdistan'a barış

frankfurt polisinin resmi twitter adresinden atilan tweet.

tamami su sekilde;

“Bu akşam sizin için görevdeyiz:"Öcalan'a Özgürlük, Kürdistana Barış"

sen adamlara kalkip nazi kalintisi gibi cumleler sarfedersen, onlar da seni mumkun olan en hassas yerinden vurmaya kalkarlar. doganin dengesi bu sekilde.

http://www.hurriyet.com.tr/alman-polisinden-skandal-tweet-pkk-icin-gorevdeyiz-40613511

ilyas kaya

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşi. son gunlerde hakkinda bylock kullanicisi olduguna yonelik haberler cikti. hatta bakan'in bu sebeple kendisine bosanma davasi actigi da konusuldu ancak bugun emniyet genel mudurlugunden bu iddialara yoneilk bir aciklama yapildi. aciklama su sekilde;

"Görsel, yazılı ve sosyal medyada yapılan haber ve paylaşımlarda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşi İlyas Kaya'nın ByLock kullanıcısı olduğuna dair iddialar gerçekdışı bilgilerle toplumu yanıltmaya yönelik olup tamamen asılsızdır. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Genel Müdürlüğümüze intikal ettirilen ve Genel Müdürlüğümüz tarafından da 81 İl Emniyet Müdürlüğümüze gönderilen Bylock listelerinde Sayın Bakan'ın eşi ile alakalı herhangi bir veri bulunmamaktadır."

türkçülük

1900lerin başinda yararli bir akım oldu ancak teknoloji caginda globalleşen dünyada anlamini çok fazla yitirdi. Üstün ırk falan gibi ideolojiler komik gelmeye başladı. Ozellikle son 500 yıldır askeri bir kaç basari disinda basarisi olmayan bir ırktan bahsedersek daha da komiklesiyor bu söylem. Apple'ın degerinin Türkiye gsmh den fazla olmasi buna bir örnek.

dağ

dağ 2 'yi izlemeden önce bu filmi izledim. Nefes vatan sağolsun'un çakması olmuş.
bariz hatalar vardı ve keyfim kaçtı

ilk boğuşmada öldürdükleri teroristlerin silahlarını almıyorlar,anten binasında teroristin silahı olmasına rağmen yine almıyorlar ve 5 mermimiz kaldı diyorlar,
adam son çatışmada ayağa kalkıp vur beni diye geri zekalıca bir hareket yapıyor, buna rağmen komutanı çok kahraman bir davranıştı diyor

deniz baykal

fransa donusu hastaneye kaldirilmis. baykal'in bir damarinda pihti farketilmis ve pihtinin alinmasi icin anjiyo yapilmis. 48 ila 72 saat icerisinde durumu daha da netlesecekmis.

ırak merkezi yönetimi ile kuzey ırak bölgesel yönetimi savaşı

5000 kişilik, kamyonetlerin üstüne çığlık atan vahşi ışid birlikleri bile bağdat'a 30 km kadar yaklaşmıştı, koalisyon güçleri kurtarmıştı bu salakları diye biliyorum.
yani abd israil ve pyd destekli kuzey ırak ordusu versus ırak merkezi hükümet ordusu arasında yaşanacak olaylara pek savaş denmez. kuzey ırak ordusu 1 haftada bağdat'a bayrağı diker gibi geliyor. kuzey ırak ordusu ile ancak bölgede türkiye ve iran ordusu baş edebilir.

edit : ırak ordusu peşmergeyi kaçırdı gibi yandaş haberlere de inanmamak lazım tabi