adnan oktar'ın yılbaşı partisi

hakiki adnan oktar 1987 yılında şehit edilmiştir.. martı kaşları ve bülbül ötüme koydum götüne sakalıyla tipik bir islamcı


1987'den sonra insanlara tanıtılan kişi ise ingiliz gitarcı chris rea'dır.


sakalına filan dikkat eder. ve sürekli gitar çalıyor. bu kadar güzel gitar çalacak ne vardı.

bitcoin

cok agir dusuyor su siralar. 19 bin kusurlardan 13 bin civarina geriledi. tanede 6k dolar kaybi. yatirimcisi dizlerini dovuyordur su siralar.

neyse ki bana koymuyor. ben hep 100$.

interaktif sözlükler aralık 2017 sıralaması

her ay başında interaktifsozlukler.com sitesi tarafından yayınlanan interaktif sözlükler sıralamasının, aralık (2017) ayına ait listesidir.

listede yer alan sözlükler, çeşitli kriterler çerçevesinde değerlendirilerek 20 adet ile sınırlandırılmış olup, aylık entry/girdi sayısına göre listelenmiştir. daha önceki aylarda olduğu gibi listenin excel formatında bilgisayara kaydedilmesi veya farklı kriterlere göre sıralamanın düzenlenerek incelenmesi mümkündür.

listeye ulaşmak için:https://interaktifsozlukler.com/aralik-2017/

edit: çalıntımız da çıktı, olayı buradan öğrenebilirsiniz:
https://kulzos.com/entry/67752/

ayşe sibel ersoy

Farklı ve değerli bakış açısı ile eczacılık sektörüne katkıda bulunan uzman eczacı ve farmakolog Ayşe Sibel Ersoy, sosyal medya sayfalarından yapmış olduğu yayınlarla danışanlarının sağlığını korumak, hasta olmalarını engellemek anlamında değerli bilgiler vererek farkındalık yaratıyor."Sevdiklerinize sağlık hediye edin" sloganı ile gerçek hediyenin sağlık olduğunu ve bu anlamda güvenilir noktalardan birinin eczaneler ve eczacı danışmanları olduğu bilincini yaymak istiyor.
Eczacılık sektörüne yapmış olduğu bu değerli katkılar nedeniyle de takdiri hak ediyor...

dr. betül açıkalın


Annesini yerde baygın görmesi ile hayatını değiştirme kararı alan idealist bir doktor Betül Açıkalın. Tıbbi Onkoloji uzmanlığıyla hastaları için ölümle yaşam arasındaki ince çizgiyi kalınlaştırmaya çalışıyor. Bir anne ve kadın doktor olarak daha fazlasını yapabilmek için tamamlayıcı tıp ile tanışmış. Bitkilerin sihirli dünyasında dolaşıp sihrin nerede zehire dönüştüğünü öğrenmiş. Kanser hastalarına şifa olan bitkiler üzerine de çalışma yapan Dr. Betül Açıkalın, İstanbul onkologları arasında mesleğine olan idealist tutumuyla öne çıkmakta.
Allah kimseyi bu illetle uğraştırmasın ama Türkiye'de zaten az olan onkologlar arasında
saygıyı hakeden bir doktor olarak öne çıkıyor.

blockchain.info

en eski blockchain sitelerinden biri. bitcoin ve ethereum alisverisi yapilabiliyor icerisinde, ya da coinlerinizi sistemin cuzdaninda guvenle saklayabiliyorsunuz.

dun geceden bu yana metadata failed gibi bir hata veriyor login esnasinda ama mobil app'sinde bir sorun yok.

hesabima 2013 senesinden bu yana yuze yakin belki daha fazla kucuk parcalar halinde bitcoin girisi sebebi ile, transferlerim esnasinda cilgin komisyonlar kesmeye calisiyor. oyle ki deneme amacli 5$ transfer etmek istedim 35$ komisyon kesti. gerci bu sistemin hatasi degil.

coin trasferleri bilindigi uzere para birimi olarak degil kilobyte uzerinden islem gorur. yani transfer esnasinda bir para birimi degil internet uzerinden kilobyte transferi yaparsiniz. yuze yakin parcacigi birlestirmek ve bunlari kilobyte olarak transfer etmek hem uzun suren hem de maliyetli bir is. nihayetinde bu islemi 3 ayri sekilde onaylayan insanlar mevcut ve yuze yakin parcayi birlestirerek islem yapip onay vermek zorundalar. hal boyle olunca komisyon abariyor. oysa yuze yakin parca yerine tek kalemde bir miktar girmis olsaydi hesabima 2000$ i bile 0,50$ komisyon ile yollayabilirdim hem de cok daha kisa bir zamanda.

https://blockchain.info/