hsbc

merkezi uzak doguda biyerler olarak aklimda kalmis olan banka.bombacilarin ilk tercihlerinden olmustur ayrica.bi de kredi karti odemesi atmden yapilabiliyor.
istanbul bombalamasinda zarar goren binasinin tamirat masraflarini benden cikaran banka. aklimin almadigi 500 ytl limitli karta nasil 880 ytl faiz islettikleriydi, onlara da sordum ama hicbirisi istanbulda ki patlamanin masraflrini cikarmak icin seni sikiyoz demedi. benden sakladilar ama ben anlamistim.
hong kong merkezli ingiliz bankasi. bir kac sene oncesine kadar hong kong cin cumhuriyeti devletinin bir parcasi degil, ingiltere’nin somurgesiydi. zaten ingiltere denen emperyalist devlet, isin icine para kazanmak ve kar amaci olursa tum kaynaklarda ingiltere olarak yer alir. fakat ornegin olimpiyatlara ya da imajini yukseltecek yarismalara, daha guclu olabilmek, sahip oldugunu dusundugu potansiyeli kullanabilmek adina buyuk britanya olarak girer. boylece, iskocya, irlanda, galler gibi ulkelerden de gozune kestirdigi, dise dokunur yararli insanlari da olaya dahil eder ve insanlarin gozunde buyuk britanya da nihayetinde ingilteredir.kaldi ki somurdugu ulkelerde kara para aklama merkezleri kuran bu devletin elini cektigi hicbir devlet kolay kolay iflah olmamistir. hong kong cinin yonetimine gectikten sonra eski sasali gunlerini ozlemekte ve gizliden gizliye karistirilmaya calisilmaktadir. misir ve kibris ingiltere sonrasi sendromunu ykindan taniyan devletlerdir.
hayatımı ziken kart öğrencilere hangi akla hizmet 500 ytl lik limit verirler anlamıyorum bende dahil olmak üzere tanıdığım bütün arkadaşlarımın borcu olan ödeyemediğimiz kart bozuntusu.
alışveriş yapınca biriken puanlarınızı 4 le çarpıp tatil puana çeviren ve bununla uçak bileti , otobüs bileti ve otel konaklama ücreti olarak kullanmanızı sağlar. mesela 25 ytl paranız birikince istanbul - izmir gidiş dönüş uçak biletini beleşe alabiliyorsunuz. bu işlemi de sadece 444 0 111 i arayarak yapabiliyorsunuz.
kredi vereceğini beyan edip sonradan dönen banka...hayyalerimizi taklaya getirdiler,gençlik duygularımızla oynadılar
altı üstü 6.000 ytl kredi vermek için tam 1 hafta düşünen banka. 2 gün sonra başka bir bankaya gidip 2 saat içinde 10.000 ytl krediyi hesabımda buluverince ne kıymetli paraları varmış diye düşündüm. 1 hafta sonra kredimin çıktığını söylemek için aradıklarında ise artık gerek kalmadığını söylemek beni biraz olsun rahatlatmıştı.
kredi kartlarına dikkat edilmesi gereken bankadır. aksi taktirde kredi kartı borcunuzu sıfırlayamıyorsunuz. işin kötüsü kredi kartınızı hiçbir zaman kapatmıyorda .

benim 3 ay önce bu bankaya 350 ytl borcum vardı. 3 ay boyunca her ay 70 ytl para yatırdım, ve 3 ayda toplam 50-60 lira para harcadım. şimdi benim borcumum normal şartlar altında 200 ytl olması gerekiyor ancak borcum 300 ytl. bu hesapta bir yanlışlık var ama hayırlısı.
dünyanın en eski ve en köklü bankacılık kurumlarından biridir. hong kong & shangai banking company olarak kurulmuştur, ancak faaliyetleri güney asya sınırlarını neredeyse bir asır önce aşmıştır; hala bu açıdan yorum getirmek örneğin fenerbahçe’nin kadıköy’de bir semt takımı olduğunu söylemeye benziyor. türkiye’de, 213 şubesi ve 5000’i aşan çalışanı ile önde gelen bankalardan biridir. bankacılık sistemindeki arızalar yüzünden kriz üstüne kriz yaşamak zorunda kalan ülkemizde, istikrarlı bir finansal sistem oturtulmasında diğer global bankalar gibi önemli bir rolü olduğu dikkatten kaçmamalıdır.
komik şeker rakamlarla karakterlere sahip reklamları olan banka. anneannem her çıkışında seviyor rakamları. komik oluyor.
dunyanin en cok okunan finans dergisi global finance tarafindan 2008 senesinde turkiye’nin en iyi bireysel internet bankaciligina sahip banka secilmi$ bu banka.kac tane banka kelimesi kullandim ben bu entry de, onu hic bilemedim.

banka.
0 /